لیست قیمت عایق الاستومری 

بازدهی عایق الاستومری نسبت به سایر عایق ها :

اگر بخواهیم عایق ها را از نظر قیمتی بررسی و با یکدیگر مقایسه کنیم باید گفته شود عایق پشم سنگ و عایق پشم شیشه نسبت به عایق الاستومری قیمت پایینتری  دارند اما عایق الاستومری به این دلیل که بازدهی و عمر مفید طولانی تری ، بازدهی بالاتر و نصب راحت تریمی باشد مقرون به صرفه تر از عایق های دیگر است.

تاریخچه ی عایق الاستومری 

در دهه ی 1940 ، که عایق الاستومری رواج  پیدا کرد و باعث تحولی شگرف در صنعت  عایق شد. با معرفی این محصول و سایر مواد پلیمری استفاده از مواد مصنوعی و شیمیایی جایگزین مواد طبیعی مانند چوب پنبه شد. عایق الاستومری به سرعت زیاد بین مهندسین محبوب شد و علت این محبوبیت فراوان  این بود که با استفاده از عایق الاستومری دیگر نیازی به کم کننده های بخار برای جلوگیری از ایجاد رطوبت نبود.

در طی سالیان شکل های متنوعی از عایق الاستومری مثل رولی، لوله ای، ورقه ای و …عرضه بازار گشت  و محبوبیت آن به عنوان یک عایق بی نظیر برای استفاده در سرد سازی لوله ها و دودکش ها زیاد گردید.

 

 نکات نصب عایق الاستومری 

نصب صحیح و درست  عایق باعث افزایش کارایی بهتر آن می شود، به همین علت باید در نصب عایق الاستومری دقت فراوانی کرد:

– به هیچ وجه عایق نباید  فشرده شود  و با همان ضخامتی که هست از آن استفاده کنید تا مقاومتش از بین نرود.

–  همه ی سطح مورد نظر عایق کاری شده  چون خالی ماندن حتی 2 درصد از سطح باعث پایین آمدن 50 درصدی کارایی عایق الاستومری می‌ گردد.

– نباید وسایل الکتریکی و کابل های برق  عایق کاری شوند.

– فاصله ی عایق با حباب لامپ و سرپیچ ها نباید کمتر از 23 میلی متر شود.

لیست قیمت عایق الاستومری 

 

عایق کردن لوله‌های پلاستیکی نسبت به عایق کردن لوله‌های فلزی کاری مهم بشمار می رود.تمام  لوله‌های پلاستیکی مانند،  CPVC، PVC  ….. معمولا  در انواع ساختمان‌ها مورد استفاده قرار میگیرند  و روز به روز سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص می دهند. لوله‌های پلاستیکی مورد اعتماد، ایمن و مقرون به صرفه هستند و هدر رفت انرژی بسیار کمی دارا هستند.

لوله‌های پلاستیکی اغلب در لوله‌کشی‌های آب سرد و گرم ساختمانها، فاضلاب و…. مورد استفاده قرار میگیرند. لوله‌های پلاستیکی در اکثر این کاربردها درست مثل لوله‌های فلزی نیازمند عایق حرارتی می باشند تا مصرف انرژی کاهش پیدا کرده و از چگالش آن جلوگیری به عمل اید. ( دریافت لیست قیمت عایق الاستومری )

عایق کردن  بر روی لوله‌های پلاستیکی هدر رفت گرما را تا 80 درصد کاهش داده است. در مصارف سرد می‌توان با عایق‌کاری لوله از چگالش و یخ زدن آن جلوگیری نمود که این کار نهایتاً باعث حفظ ساختمان می‌شود.

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک